Міжхребцева грижа

Мало хто знає, що у кожної людини в хребті є спеціальні амортизатори, які допомагають рухатися і пом’якшують навантаження. Це міжхребетні диски, що складаються з фіброзної тканини, хряща і м’якого, желеобразного пульпозного ядра. Хребетна грижа виникає, коли фіброзне кільце, яка оперізує міжхребцевий диск, розривається, і ця «начинка» (пульпозное ядро) випинається і виходить назовні. Найбільш часто міжхребцева грижа є ускладненням остеохондрозу. У тому випадку, коли хрящова тканина міжхребцевого диска провалюється в губчасту речовину розташованих знизу або зверху хребців, виникає грижа Шморля.

Залежно від розташування деформованого диска, симптоми можуть бути різними, наприклад:

— локальний біль (над місцем утворення грижі)
— іррадируючий біль (по ходу нерва; виникає через те, що стискається нервове закінчення)
— оніміння або поколювання в області, за яку відповідає защемлений корінець
— слабкість або часткова втрата чутливості у кінцівках
— головний біль, підвищений артеріальний тиск, запаморочення
— порушення функції органів таза (якщо міжхребцева грижа розташовується в попереково крижової частини і травмує рухові волокна спинномозкових корінців)

Самостійно діагностувати, а також лікувати грижі не варто. У Кривому Розі, в центрі «Марусич» досвідчені фахівці не тільки зможуть діагностувати захворювання, але запропонують комплексну терапію — ефективну і безпечну, в результаті якої швидко пройдуть неприємні симптоми і будуть усунені їх причини.

Добавить комментарий